Biografie

2002–2017

Na kytaru začala Anna hrát v deseti letech pod vedením Ludmily a Aloise Menšíkových na ZUŠ v Uherském Hradišti. Poté pokračovala na Konzervatoři v Brně v kytarové třídě prof. Vladislava Bláhy. V roce 2007 ukončila studia na Filosofické fakultě Masarykovy university v Brně, obor hudební věda. V roce 2011 vyhrála stipendium švýcarské Stiftung Dr. Robert und Lina Thyll-Dürr. V roce 2012 získala magisterský koncertní diplom pod vedením renomovaného kytaristy a profesora Alvara Pierriho na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni a druhý magisterský diplom pak v roce 2015 u vyhledávaného pedagoga Anderse Miolina na Zürcher Hochschule der Künste ve Švýcarsku.

Mezi lety 2003 a 2013 byla členkou kytarového tria "Trio Nété" (www.trionete.com) a nyní je součástí Dua Papilio (www.duopapilio.com), kde účinkuje spolu se španělským barytonem Marcosem Zunigou.

Ve spolupráci s činnoherci připravuje i hudebně dramatické pořady a představení: Alenka v říši divů (Anna Slezáková-Miková a Trio Folarte), Die lasterhaften Balladen des Francois Villon (Hartmut Nolte, Clubtheater-Wien, Palais Liechtenstein), El Llanto de la Guitarra (Duo Papilio, Suzanne Romero, Christophe Balissat) a další.

Jako solistka i členka souborů vystupuje na mezinárodních koncertních podiích (Francie, Itálie, Japonsko, Maďarso, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Švýcarsko ad.)

Aktuálně se též věnuje pedagogické činnosti na hudební škole Konservatorium Bern ve Švýcarsku, kde také pořádá koncertní sezonu RencontresGuitares de Bulle (www.rencontresguitares.ch).

Ocenění

2011   1. místo, Mezinárodní kytarová soutěž Twents

Holandsko

2011   Cena za nejlepší interpretaci andaluzské hudby, Mezinárodní kytarová soutěž v Jaénu

Španělsko

2009 1. místo, Mezinárodní kytarová soutěž v Rustu

Rakousku

2006 1. místo, Mezinárodní kytarová soutěž v Gorízii

jako členka seskupení Trio Nété

Itálie

2004 1. místo, Soutěž českých konzervatoří, České Budějovice

Česká republika

2002 1. místo, Národní soutěž hudebních škol v Opavě

Česká republika

Critics

A perfect balance between reason and artistic sensibility. Add an extraordinary skill and ability to create a pure, round and beautiful sound. What more do you want?Alois Menšík / Svět klasické kytary (The World of Classical Guitar) CZ

She is a very musical and sensitive guitarist, with a refined and innermost expression... We are introducing a universal talent...

Vladislav Bláha / Svět klasické kytary (The World of Classical Guitar) CZ

The themes that she took over spurt out with passion, ardor and nostalgic expression.

Ela Vaculová / Hudobný život (Musical Life) SK